Manisa Adayları Seçim Anketi ve Aday Tanıtım

Hoşgeldiniz, Bugün 25.09.2022
Manisa Adayları Seçim Anketi ve Aday Tanıtım
EN UST REKLAM
AK Parti Aday Adayları Listesi Açıklandı
AK Parti Aday Adayları Listesi Açıklandı

4 Eylül 2015 Cuma
1 Kasım'da yapılacak olan tekrar seçimlerde AK Parti Manisa'dan milletvekili aday adayı olacak isimler de netleşmeye başladı.

1 Kasım'da yapılacak olan tekrar seçimlerde AK Parti Manisa'dan milletvekili aday adayı olacak isimler de netleşmeye başladı. 7 Haziran seçimlerindeki listelerde değişikliğin sınırlı olacağının bilinmesine rağmen bir önceki dönemde 60 olan aday adayı sayısı bu dönemde 30'un üzerine çıktı. AK Parti Manisa İl Başkanlığı'ndan elde edilen verilere göre dün akşam saatlerine kadar 32 ismin milletvekili aday adaylığı başvurusu sisteme düştü. Akhisar'dan ise şuana kadar kesin olmamakla birlikte sadece Uğur Aydemir'in aday adayı olduğu bildirildi.

 25. dönemde AK Parti Manisa milletvekili seçilen Recai Berber, Uğur Aydemir, Selçuk Özdağ ve Murat Baybatur aday adaylıklarını güncelleyen isimler oldu. 24. dönem milletvekili olan ancak 25. dönemde listeye alınmayan Muzaffer Yurttaş da 26.dönem için aday adaylık başvurusunu yaptı. AK Parti Manisa'da 25. dönemde 9 kişilik listede milletvekili adayı gösterilen Bilal Temel ve Musa Yılmaz'ın dışında diğer isimlerin resmi başvuru yaptığı bilgisine ulaşıldı.

7 Haziran genel seçimlerinde Manisa'dan 4 milletvekili çıkaran AK Parti'de gözler 1 Kasım'da yapılacak tekrar seçime çevrildi. Üç dönem kuralının kalktığı AK Parti'de tecrübeli isimlerin tekrar listelerde gösterileceği kulislerde konuşulan konular arasında . AK Parti'nin 1 Kasım seçimleri için milletvekili aday adaylığı başvuru süresi dün saat 19.00 itibariyle son buldu. Elde edilen bilgilere göre 32 isim Manisa'dan yeniden aday adaylık başvurusu yaptı.

KADIN ADAY ADAYLARI

25.Dönemde 60 isim milletvekili aday adaylığı için başvuru yapmış ve bunların içinde 12 kadın aday listeye girmek için yarışmıştı. 1 Kasım öncesi ise bu sayı 4'e düştü. 7 Haziran seçimlerinde 5.sıradan aday gösterilen Şule Tunalı yeniden aday adayı oldu. 8.sıradan aday gösterilen Güzide İçen Kasap'ta aday adaylığı için yeniden başvuru yapan isimler arasında. Bu iki ismin yanında Sinem Arslan ve Yasemen Yıldız aday adaylık başvurusu yaptı.

TANINMIŞ BÜROKRATLAR BAŞVURU YAPMADI

bir diğer dikkat çeken ayrıntı da 25.dönemde Manisa'dan AK Parti listelerine girmek için Manisa'nın önemli bürokratları ve akademisyenleri  aday adaylığı başvurusu yapmıştı. Manisa İl Halk Sağlığı Müdürü Ziya Tay, Celal Bayar Üniversitesi Müdür Yardımcılığı görevinden istifa ederek 25.dönemde  AK Parti Manisa Milletvekili aday adayı olan İdris Avşar, SGK İl Müdürlüğü'nde görevli Aylin Işık, Manisa Devlet Hastanesi doktorlarından Sabriye Özkaya Kafesçiler bu dönemde başvuru yapmayan  isimler arasında yer aldı.

AK PARTİ MANİSA 26.DÖNEM MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI LİSTESİ   

S.N    AD-SOYAD
1    ABDULLAH TEKİN
2    ADEM CEYHAN
3    AHMET SOFUOĞLU
4    AHMET ŞAVK
5    GÜZİDE İÇEN KASAP
6    HAMZA AKBULUT
7    HASAN BOZDOĞAN
8    HAYRETTİN ÇİÇEK
9    HİDAYET SARI
10    HİKMET ORAY YALÇIN
11    HÜSNE ÇETİN
12    İBRAHİM ONAT
13    İSMAİL LALE
14    MAHİR SEVİNÇ
15    MEHMET ALİ ÖZKAN
16    MESUT IŞIK
17    MURAT BAYBATUR
18    MUZAFFER YURTTAŞ
19    NEVZAT BÜKÜM
20    OKTAY GÖKÇEN
21    OZAN ERDEM
22    ÖMER SOYTÜRK
23    RECAİ BERBER
24    RİFAT PELEN
25    SEDAT ÇETİNKAYA
26    SELÇUK ÖZDAĞ
27    SİNEM ARSLAN
28    ŞULE TUNALI
29    TELAT AKAR
30    UĞUR AYDEMİR
31    ULVİ MURAT TUNCA
32    YASEMEN YILDIZ
33    HÜSEYİN TANRIVERDİ

EN SON YORUMLAR
X